Windows 10 Kurulumu

Windows 10 Kurulumu

Windows 10 kurulumu bir çok nedenden dolayı yapıyor olabilirsiniz. Bilgisayar yavaşladı! Bilgisayarıma Virüs bulaştı! Windows çöktü! Bilgisayar Çöktü! gibi nedenler başlıcalarıdır. Bu yazımızda Windows 10’u nasıl yükleyeceğinizi tarif etmeye çalışacağım. Eğer önemli dosyalarınız varsa mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alırım? bilmiyorsanız ilgili yazımızı okuyabilir ve ya uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Teknik Destek Hattımız 0533 400 14 60

Windows Kurulumu için öncelikle elinizde bir Windows 10 DVD si yada Başlatma USB olmalıdır. USB Bellekten Windows 10 Yükleme için elinizde Rufus yazılımı olmalıdır.

Windows 10 kurulumu

İlk karşılaşacağınız ekran bu olacaktır. Buradan dil ve klavye seçeneklerini seçip ileri yi tıklıyorsunuz.

Windows 10 Türünü Seçin

Sonraki aşamada Windows 10 türünü seçiyorsunuz burada ben Windows 10 Pro kuracağım. Sizde elinizdeki lisansa uygun versiyonunu seçebilirsiniz. Aralarıdaki farklar için ilgili linkten kontrol edebilirsiniz.

Wimdows Yükleme Türünü Seçin

Ben burada sıfırdan yükleme yapacağım için özel yükleme seçeneği seçiyorum. Eğer içeride dosyalarınız varsa yükselt seçemeğini kullanmanız gerekir.

Windows Yükleme Bölümünü Seçin

Ben sıfır kurulum ve tüm disk seçeneğini seçiyorum ama siz harddisk’i iki bölüme ayırmak istiyorsanız yeni seçeneğini seçerek disk bölümlerini seçmelisiniz. İleri diyerek geçiyorum.

Windows Dosya Yükleme Ekranı

Bu bölümde Windows 10 yükleme işleminiz başlamış olur ve bilgisayarınızın performanısna göre devam eder.

Windows 10 Klavye Seçimi

Artık Windows 10 yükleme işlemimiz tamamlandı ve artık yapılandırma ve ayarlarımızı yapabiliriz. Bu ekrandaÜlke ve klavye ayarlarımızı seçiyoruz. Devam ediyoruz.

Windows 10 Kullanım Seçenekleri

Windows 10 kurulumunu şirket ortamında bir domain için yapmadıysanız.Kişisel kullanım seçeneği ile devam edebilirsiniz.

Hesap oluşturma

Burası önemli bir ekrandır. Bu aşamada eğer bir Microsoft hesabınız varsa onu seçip onunla bilgisayarı kullanabilirsiniz fakat ben bunu hiç bir zaman seçmedim. Çevirimdışı Hesap seçeneği ile bilgisayarda yeni bir kullanıcı oluşturuyorum.

Windows 10 Ekranı

Windows 10 Kurulumu böylece tamamlandı. Bu aşamada eğer eksik sürücüleriniz varsa onları aygıt yöneticisinden kontrol etmeli ve ihtiyaç varsa onları yüklemelisiniz.

Open chat
1
Merhaba,

Sizlere destek olmak için buradayız.