Laptop SSD Disk takma

Laptop SSD Disk takma

SSD Disk Montajı ve SSD Disk Fiyatı

Laptop SSD Disk takma konusu ile ilgilendiğinize göre laptop eskidi artık çok yavaş çalışıyor diyorsanız. Muhtemelen sizin de artık SSD Disk kullanma zamanınız gelmiştir. Eski notebooklarda SATA diskler mekanik aksama sahip oldukları için zamanla mutlaka yavaşlar ve bad sektör adını verdiğimiz hatalı alanlar nedeniyle bir süre sonra bozulurlar. Bu nedenle SSD disk bir  zorunluluk olmuştur.  Bu makalemizde bu konuyu inceleyeceğiz.


Laptop SSD Disk Takma SATA Çeviricili
Laptop SSD Disk Takma SATA Çeviricili

Laptop’a SSD takmak ne işe yarar?

LEn son söyleyeceğimizi ilk söylemek gerekirse, laptop ssd takma işlemi sonrası bilgisayarınız kesinlikle hızlanır. Teknik detaylarla sizleri boğmak istemem ama 7200RPM sıfır bir disk saniyede maksimum 150-175 MB arası veri işler. Buna karşılık SSD 500MB’ın üzerinde bir veri işleyebilir. Bu makalenin konusu değil ama NVME diskler ise 3 GB’ın üzerine çıkabilir. Yönlendirmek gibi olmasın ama aslında amacınız çok yüksek hız ise SSD bile yeterli değil. Maliyetler söz konusu olduğu için biz yine de şimdilik SSD’yi anlatalım.

HDD vs SSD vs NVME karşılaştırması

Laptop SSD takma fiyatları ya da Laptop SSD Fiyatları

Bilgisayar dünyasında TL fiyat verilemez biliyorsunuz. Dolar ile fiyat vermek ise teknolojinin hızlı geliştiği için çok kısa sürede bir şeyler ifade etse de anlamsız oluyor. Ancak referans fiyat olabilmesi için kontrol ettiğimde 100$ yani bugün ki fiyat ile 600TL civarına 500GB SSD alabiliyorsunuz. Montajını, yedekleme ve yeniden Windows kurma işini siz halledecekseniz maliyetiniz budur. Teknik Destek İstiyorsanız +90 533 400 14 60 numaralı hattan uzman yardımı alabilirsiniz.

Laptop’a SSD Nasıl Takılır ?

  1. Laptop HDD SSD çevirme : Mevcut Sata harddisk’i sökerek yerine SSD Harddisk Takılır
  2. Laptop SSD takmak DVD yerine : Laptoplarda bulunan CDROM ya da DVD yerine bir aparat yardımı ile takılabilir. Aşağıda ki resimden aparatı görebilirsiniz.
CDROM – DVD Yerine SSD Takma Aparatı

Her Laptop’a SSD takılır mı?

Hemen hemen her laptop’a SSD disk takılabilir. Bazı notebooklara montajı çok zor olabilir. Öyle bir durumda mutlaka uzman yardımına ihtiyacınız olacaktır. Aksi bir durumda Laptop’a geri dönüşü olmayan hasarlar verebilirsiniz.

Macbook SSD Disk Takma ve ya Macbook SSD Upgrade

Macbook notebooklarda da ve Apple bilgisayarlara SSD disk takılabilir. İşletim sistemi yeniden yüklenerek Macbook’unuzun ömrünü uzatır ve çok yüksek bir performans sağlarsınız.

SSD + HDD nasıl kullanılır?

İşletim sistemine SSD diske kurarak bilgisayarı hızlandırmak ve eski HDD’yi de ikinci disk olarak kullanmak çok gelen bir taleptir. Böyle bir durumda sadece SSD’yi CDROM ve ya DVD’yi sökerek montaj yapmanız gerekir.

Laptop SSD Yuvası

Bazı notebooklarda SSD yuvası olabiliyor. Böyle bir notebook değilse mutlaka eski HDD ya da DVD bölümünü kullanmak zorundasınız.

Online Bilgisayar Servisi Bir AKMBilişim Kuruluşudur.

Open chat
1
Merhaba,

Sizlere destek olmak için buradayız.